Archiwum: kwiecień 2021

2021-04-14

Uczniowie klasy 6c niedawno omawiali lekturę obowiązkową: Ania z Zielonego Wzgórza. Podczas jednej z lekcji charakteryzowali główną bohaterkę. Po zebraniu informacji na temat tej postaci literackiej, zaprojektowali na kartkach jej konto na Facebooku lub Instagramie.

2021-04-16

Podczas edukacji zdalnej klasa 7a omawiała „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Zwieńczeniem pracy z lekturą było wykonanie przez uczniów lapbooków zawierających podsumowanie omawianych treści.

2021-04-19

W tym roku Samorząd Uczniowski zachęcił uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji "Żonkile", upamiętniającej 78. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Chętni uczniowie przesłali zdjęcia z przypiętym do ubrania żółtym kwiatem.

2021-04-21

Pod koniec marca w naszej szkole został ogłoszony konkurs:  My picture dictionary.  Zadaniem uczniów było przedstawienie wybranego słowa za pomocą obrazu. Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, w związku z tym bardzo trudno było wyłonić zwycięzcę.

Biblioteka - Dzień Książki
2021-04-22

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

to doroczne święto organizowane przez UNESCO. Obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została, jako symboliczna dla literatury światowej, bo w tym dniu zmarli m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir.

Więcej informacji na temat tego święta znajdziecie w zakładce biblioteki szkolnej

2021-04-22

Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu epidemii koronawirusa SARS-Cov-2, obchody Światowego Dnia Ziemi w tym roku będą szczególne.

2021-04-26

W czwartek 22 kwietnia na terenie szkoły odbył się konkurs matematyczny “KANGUR”. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas 2- 8. Uczniowie byli podzieleni na 4 grupy. Każda grupa pisała w innej sali z zachowaniem szczególnej ostrożności w warunkach epidemicznych.

2021-04-29

W związku z przypadającymi w pierwszych dniach maja ważnymi rocznicami w dziejach naszego kraju i narodu, nasza szkoła włącza się jak co roku w ich upamiętnienie. Jako że w związku ze zdalną formą edukacji nie możemy spotkać się na tradycyjnej akademii, przypadająca 3-go maja 230. rocznica uchwalenie Konstytucji 3-go maja oraz przypadająca w nocy z 2 na 3 maja okrągła 100. rocznica wybuchu III powstania śląskiego stały się w tym roku przyczyną do przeprowadzenia w klasach starszych okolicznościowych lekcji, przybliżających naszym uczniom te przełomowe w dziejach Polski wydarzenia.