Obchodzimy Światowy Dzień Ziemi!

2021-04-22

Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu epidemii koronawirusa SARS-Cov-2, obchody Światowego Dnia Ziemi w tym roku będą szczególne.

Dzień Ziemi to największe święto ekologiczne świata, w którym setki milionów ludzi na całym świecie łączy się niezależnie od narodowości, wieku, wyznania czy innych kategorii różnicujących, aby zwracać uwagę na troskę o naszą planetę.

Nasi uczniowie podjęli kilka wyzwań, by przywrócić naszą planetę... I tak powstały kwiatoumilacze- kwiaty w recyklingowych doniczkach. Kwiaty będą dawały nam tlen, a przy okazji zmniejszymy ilość odpadów! No i oczywiście WŁASNE lasy w słoiku, które oprócz walorów estetycznych pozwoliły się wyciszyć podczas ich tworzenia.Zapraszamy do zapoznania się z pracami naszych kreatywnych uczniów oraz wynikami konkursu.W kategorii: "Kwiatoumilacze" 1. miejsce Wiktor Antończyk (4a), 2. miejsce Amelia Wojciechowska (6b), 3. miejsce Klaudia Bąk (8b). W kategorii: " Las w słoiku" 1. miejsce Mateusz Morawiec (6a), 2. miejsce Wiktoria Brachmańska (7c), 3. miejsce Emilia Frączek (8b). Zwycięzcom , jak również pozostałym uczestnikom, gratulujemy. W konkursie wzięło udział 36 uczniów! Prace konkursowe były ocenione przez jury w składzie: J. Naczyńska, B. Hajok, E. Dziewior, J. Rudol, K.Pasterny, M.Świekatoń-Kolorz, A. Mitko, M. Sierpińska, S. Adamczyk. Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy, o terminie ich rozdania poinformujemy.