Wychowawczynie świetlicy:

• mgr Agnieszka Kulik
  • mgr Aldona Budny

Godziny pracy od poniedziałku do piątku: 7.00 – 8.00 oraz 10.30 – 16.00.

Świetlica szkolna mieści się na parterze szkoły w segmencie D obok jadalni.

Wyposażenie sali dostosowane jest do charakteru prowadzonych w niej zajęć. Oprócz stolików, przy których odbywają się zajęcia plastyczne oraz zajęcia z wykorzystaniem gier planszowych i układanek, znajduje się kącik zabaw z wygodną wykładziną dywanową i klockami. Tam dziecko może się zrelaksować..  Sala wyposażona jest również w telewizor mający dostęp do internetu, dwa komputery, sprzęt audio, odtwarzacz DVD i indywidualne zamykane szafki dla dzieci. W sali oraz na korytarzu znajdują się też tablice o charakterze dekoracyjnym, służące do ekspozycji prac naszych wychowanków.

Celem świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej. Umożliwiamy dziecku wszechstronny rozwój osobisty przed zajęciami i po ich zakończeniu. Tworzymy warunki do wypoczynku, odrabiania prac domowych, zjedzenia posiłku, rozwijania własnych zainteresowań, wyrabiania dobrych nawyków kulturalnej zabawy i zajęć ruchowych.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze odbywają się według planu pracy świetlicy z podziałem na miesiące i tematy na każdy tydzień, zgodnie z rocznym planem pracy szkoły. W świetlicy odbywają się następujące zajęcia:

• rozwijające umiejętności manualne poprzez zabawy konstrukcyjne, układanie, wydzieranie,
    klejenie, malowanie farbami, wycinanie, kolorowanie,
  • rozwijające horyzonty umysłowe dziecka poprzez czytanie książek, krzyżówki, zagadki,
    rebusy, gry dydaktyczne i edukacyjne, pogadanki,
  • rozwijajace kondycję fizyczną poprzez zabawy ruchowe przy muzyce oraz gry i zabawy
    zespołowe odbywajace się na małej sali gimnastycznej, boisku szkolnym lub placu zabaw.

Pragniemy zapewnić Państwa, że przy sprzyjających warunkach pogodowych wychodzimy z podopiecznymi na podwórko, gdzie korzystają z atrakcji placu zabaw, kolorowych gier asfaltowych czy boisk... Zgodnie z regułą: W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Świetlica szkolna chętnie angażuje się w akcje organizowane przez Samorząd Uczniowski.

plik pdf - 84.7 KB
plik pdf - 43.8 KB