Pamiętamy o narodowych rocznicach

2021-04-29

W związku z przypadającymi w pierwszych dniach maja ważnymi rocznicami w dziejach naszego kraju i narodu, nasza szkoła włącza się jak co roku w ich upamiętnienie. Jako że w związku ze zdalną formą edukacji nie możemy spotkać się na tradycyjnej akademii, przypadająca 3-go maja 230. rocznica uchwalenie Konstytucji 3-go maja oraz przypadająca w nocy z 2 na 3 maja okrągła 100. rocznica wybuchu III powstania śląskiego stały się w tym roku przyczyną do przeprowadzenia w klasach starszych okolicznościowych lekcji, przybliżających naszym uczniom te przełomowe w dziejach Polski wydarzenia.

Jako że zarówno bez uchwalenia pierwszej europejskiej Konstytucji, jak i bez bohaterskiego zrywu naszych przodków nie sposób wyobrazić sobie dalszych dziejów naszego kraju, miejmy w pamięci te wydarzenia na co dzień, nie tylko od święta.