Festiwalem Nauki podsumowaliśmy projekt: "Z matematyką na ty"

2020-02-04

Zakończył się projekt: "Z matematyką na ty. Edukacja matematyczno-przyrodnicza fundamentem rozwoju rybnickich szkół podstawowych"  współfinansowany przez Unię Europejską (od 1 lutego 2018 do 31 stycznia 2020 roku). W ramach podsumowania zorganizowaliśmy w naszej szkole Festiwal Nauki, na który zostali zaproszeni uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 z Rybnika.

Wybuch wulkanu, sześcienne bańki mydlane, błyskawice… Gdzie można zobaczyć? U nas w szkole! W czwartek 30.01.2020 uczniowie naszej szkoły zaprezentowali zaproszonym gościom oraz naszym przedszkolakom i pierwszoklasistom, jak przetrwać na bezludnej wyspie.

Był to kolejny etap organizowanego - corocznie - przez panią Sylwię Adamczyk i Marię Sierpińską „Festiwalu Nauki”, który zachęca uczniów do poznawania nauk przyrodniczych.