Uwaga! Przedszkole i szkoła zamknięte!

2020-04-24

Szanowni Państwo,

Od poniedziałku tj. 16 marca 2020 r. do 24 maja 2020 r.  szkoła i przedszkole decyzją MEN będą zamknięte dla uczniów i przedszkolaków!!!

Nowy termin egzaminów 8-klasisty wyznaczono na: 16, 17, 18 czerwca 2020 r.!

Nauczyciele prowadzą zdalne nauczanie za pomocą dziennika elektronicznego!

Proszę - zarówno Uczniów i Rodziców - o regularne śledzenie informacji w dzienniku elektronicznym!

Dyżur pracowników od godz. 7.00 do 15.00!

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z zagrożeniem bezpieczeństwa uczniów informujemy:

• Zawieszenie zajęć następuje na podstawie decyzji Premiera RP.
  • Od jutra tj. 12 marca 2020 r. we wszystkich placówkach oświatowych (szkołach i przedszkolach, żłobkach miejskich) zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostają zawieszone do odwołania.
  • W dniach 12 i 13 marca w placówkach oświatowych należy zapewnić zajęcia opiekuńcze!!!!!!!!!. Nie dotyczy szkół ponadpodstawowych!!
  • W dniu dzisiejszym (11.03 br .) zajęcia odbywają się normalnie. Należy poinformować uczniów, że podczas dwutygodniowej przerwy w zajęciach dydaktycznych nie powinni opuszczać swojego miejsca zamieszkania!!!
  • Dni tych nie należy traktować jako dni wolnych czy jako dodatkowe ferie.
  • Rodzicom z tytułu opieki nad dziećmi do lat 8 przysługuje zasiłek (14 dni). Wniosek do pobrania na stronie https://www.zus.pl/wzory-formularzy/zasilki/zasilek-opiekunczy - formularze ZAS-36, Z-15A).
  • Odwołane są wszelkie zajęcia pozalekcyjne (dot. klubów sportowych, szkół niepublicznych- wszelkie wynajęcia pomieszczeń szkolnych).

Z wyrazami szacunku, Krzysztof Sass

dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi nr 22 im. Juliusz Słowackiego w Rybniku

Link do strony MEN: Informacje MEN