2020-03-24

Drodzy Uczniowie, szanowni Rodzice!

W dalszym ciągu nauczyciele prowadzą zdalne nauczanie.

Poniżej znajdują się linki, pod którymi znajdziecie materiały edukacyjne przygotowywane przez nauczycieli na czas zawieszenia zajęć w szkole.

Pamiętając o Tobie drogi Uczniu, mam dla Ciebie kilka rad:

1. Sprawdzaj zawsze informacje w dzienniku elektronicznym, tam Twoi nauczyciele prowadzą zdalne nauczanie.

2. Dobrze zaplanuj swój dzień - znajdź czas na każdy przedmiot, ale też na odpoczynek i zabawę.

3. Zapisuj notatki i zadania, które masz dziś do wykonania.

3. Spróbuj uczyć się przed południem i regularnie rób sobie przerwy.

4. Pamiętaj o zdrowych przekąskach.

5. Zostań w domu. Rozwijaj swoje pasje i zainteresowania.

Serdecznie pozdrawiam, Krzysztof Sass

PS Rodzicom życzę nielimitowanej cierpliwości. Tylko razem możemy przetrwać ten czas trudnej próby!!!

Zachęcam do twórczej pracy i właściwego wykorzystania danego nam czasu w nowych, trudnych dla nas wszystkich okolicznościach...

Poniżej linki:

1. Egzamin ósmoklasisty

Centralna Komisja Egzaminacyjna na swojej stronie udostępnia codziennie rano nowe zadania z polskiego, angielskiego i matematyki, a po południu publikuje rozwiązania.

Warto skorzystać z tej formy powtarzania wiadomości i umiejętności - adres strony https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

2. Pasma edukacyjne w TVP

Pasmo edukacyjne w TVP ABC

Już od ubiegłego tygodnia kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, zajmujący się trudnymi pojęciami związanymi ze sztuką, teatrem i muzyką. TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC”.

3. Wybrane zasoby edukacyjne

Serwis zdalne lekcje: zdalne nauczanie

Wiemy już, jakie kanały komunikacji i narzędzia pracy zdalnej możemy wykorzystać. Teraz podpowiemy, czym i jak wypełnić lekcje zdalne treścią. Poniżej garść wskazówek i inspiracji. Serwisy, z których można czerpać pomysły, ale i korzystać z ich gotowych zasobów. Oto tylko niektóre z bogatej oferty dostępnej w internecie.

Epodreczniki.pl

Epodreczniki.pl to darmowe narzędzie edukacyjne oferujące nauczycielom i uczniom materiały dydaktyczne oraz środowisko, które pozwala tworzyć i współtworzyć nowe treści, dzielić się nimi z uczniami, przygotowywać testy sprawdzające oraz śledzić postępy, a nawet prowadzić indywidualną pracę z uczniem.

Materiały dostępne na platformie są:

• bezpłatne
  • zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych,
  • udostępniane na otwartej licencji Creative Commons, zapewniającej korzystanie z e-materiałów przez nauczycieli, co oznacza, że można je dowolnie wykorzystywać, przerabiać, drukować czy kopiować,
  • dostępne z różnych urządzeń (komputera, laptopa, tabletu, smartfona),
  • dostosowane do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami.

Na platformie nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji:

• e-podręczniki i e-materiały do większości przedmiotów ogólnokształcących na wszystkich etapach kształcenia,
  • dodatkowe zasoby dydaktyczne do poszczególnych przedmiotów (w tym filmy edukacyjne czy audiobooki),
  • przykładowe programy nauczania i scenariusze zajęć.

Na platformie zamieszczone są krótkie filmy instruktażowe informujące, jak można z niej korzystać.
Oprócz możliwości korzystania z gotowych e-materiałów platforma oferuje nauczycielom narzędzia do tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się nimi. Dostępny na platformie (dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników) edytor treści dla nauczycieli i uczniów to narzędzie do tworzenia treści edukacyjnych przystosowanych do urządzeń mobilnych.
Nauczyciel może udostępniać materiały nawet tym uczniom, którzy nie są użytkownikami zarejestrowanymi.