Stypendium szkolne dla ucznia!

2020-09-02

Pedagog szkolny p. Katarzyna Ostrzołek informuje o możliwości pozyskania stypendium szkolnego. Wnioski składamy w szkole w nieprzekraczalnym terminie do 11 września 2020 godz. 11.00 - po konsultacji telefonicznej z pedagogiem  nr 500293498.

Kwota uprawniająca do otrzymania tego stypendium nie może przekraczać 528,00 zł dochodu na jednego członka rodziny.

Więcej informacji znajdziesz w zakładce Wydziału edukacji UM Rybnik (łącznie ze stosownymi dokumentami)

Stypendia

Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Zdarzeniem losowym jest np. śmierć rodzica, pożar, powódź lub klęska żywiołowa. O zasiłek szkolny można ubiegać się w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku.
Aby uzyskać pełne informacje oraz otrzymać wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego należy zgłosić się do pedagoga szkolnego lub bezpośrednio do Wydziału Edukacji UM.