Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych!

2020-09-30

Nasza biblioteka szkolna, jak co roku, włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych.

To październikowe święto, ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r., obchodzone było przez  jeden dzień, a od 2008 r. – przez cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:

„Z książką Ci do twarzy.”

W ramach obchodów MMBS zapraszamy uczniów do aktywnego uczestnictwa w konkursach organizowanych przez bibliotekę oraz  do odwiedzania biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi i korzystania ze zbiorów.

Harmonogram obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dostępny w zakładce Biblioteka.