Z matematyką za pan brat!

2020-10-06

2 października (w piątek) odbył się w naszej szkole kolejny już Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W tym dniu wielu uczniów ubrało specjalne koszulki z działaniami mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” została sprawdzona w kl. 4 – 6 podczas krótkich pisemnych egzaminów z tabliczki mnożenia.

Logo Swiatowego Dnia Tabliczki Mnożenia- Złota sowa

W klasie czwartej egzaminatorami byli uczniowie z klasy 3a. Nad poprawnością przeprowadzonych egzaminów czuwali nauczyciele. Egzamin wyłonił Ekspertów Tabliczki Mnożenia.

Do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie przygotowywali się już wcześniej. Na kółkach matematycznych przygotowali plakaty, które ozdobiły szkołę. Przed egzaminem klasy aktywnie przypominały sobie tabliczkę mnożenia w formie zabaw np.: „Hasło dnia”.

GRATULUJEMY wszystkim uczniom, którzy otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia!!!

Rodzicom i uczniom dziękujemy za zaangażowanie!

Szkolnymi koordynatorami akcji były nauczycielki matematyki: Maria Sierpińska, Katarzyna Pasterny, Iwona Zimoń.