Informacja Ministerstwa Edukacji i Nauki o inicjatywach skierowanych do uczniów

2021-01-19

Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje o nowych inicjatywach skierowanych do uczniów: poradni online „Zawsze jest jakieś wyjście” oraz programie profilaktyki uniwersalnej „Loguj się z głową”.

Poradnia online: „Zawsze jest jakieś wyjście” łączy użytkowników poszukujących pomocy: psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej ze specjalistami oraz instytucjami publicznymi, które taką pomoc zapewniają.

Do upowszechnienia w szkołach i placówkach oświatowych Ministerstwo Edukacji i Nauki rekomenduje program profilaktyki uniwersalnej pod nazwą: „Loguj się z głową”, który powstał z inspiracji i współpracy MEiN oraz Ministerstwa Zdrowia. Program ma za zadanie dostarczenie wiedzy i ukształtowanie umiejętności u dzieci i młodzieży szkolnej, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych oraz chronią przed e-uzależnieniami.

Poniżej linki:

Poradnia online