Obchody Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych" w naszej szkole...

2021-03-02

Pierwszego marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ustanowiony dla upamiętnienia działalności żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego walczącego po 1945 roku z władzą komunistyczną i uzależnieniem Polski od Związku Radzieckiego.

Czarno-biała fotografia Żołnierzy Wyklętych napis 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W związku ze zdalną formą nauki klas starszych niemożliwe było przeprowadzenie, jak co roku, audycji tematycznej. W zamian w ramach szkolnych obchodów przeprowadzone zostały lekcje tematyczne, podczas których uczniowie mieli okazje poznać sylwetki najbardziej znanych z Niezłomnych oraz podzielić się swoją osobistą refleksją odnośnie patriotyzmu i jego roli w naszym życiu. Prowadzący te zajęcia pan Andrzej Gojny omówił zasługi Żołnierzy Wyklętych dla obecnej niepodległej Polski, o których to wszyscy powinniśmy pamiętać nie tylko od święta.