2021-03-08

5 marca odbyło się oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów naszej szkoły do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Zanim nadszedł długo wyczekiwany moment wypożyczeń, uczniowie wysłuchali krótkiej pogadanki na temat pomieszczeń, z których składa się biblioteka oraz różnicy między biblioteką szkolną a domową biblioteczką. Uczniowie potrafili wskazać różnice między biblioteką a księgarnią.  Przyszli czytelnicy poznali regulamin biblioteki i czytelni oraz procedurę wypożyczania książek. Nauczyciel zwrócił uwagę na zmiany związane z pandemią. Po zapoznaniu z regulaminem uczniowie przeszli do czytelni. Zanim złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić, czytając książkę. Po krótkim egzaminie na czytelnika przeprowadzono uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę uroczystości pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz Wyprawki Czytelnicze , które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. W skład pakietu weszły: książka  „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”  oraz kreatywny alfabet.