Anioły są pośród nas...

2021-12-21

W naszej szkole na przełomie listopada i grudnia został zrealizowany projekt wychowawczy Anioły są wśród nas. Realizacja tego projektu miała na celu kształtować u uczniów kreatywność, odpowiedzialność, postawy altruistyczne, wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka.

W ramach projektu każda klasa przygotowała piękny wieniec bożonarodzeniowy, który obecnie zdobi szkolny korytarz. Ponadto każdy uczeń przygotował papierowego aniołka, symbolizującego niesienie ludziom wiary, nadziei i pomocy w trudnych chwilach. Podpisane figurki również stanowią ozdobę naszej szkoły. Uczniowie każdej klasy przygotowali także piękne własnoręczne kartki świąteczne, które wraz z życzeniami zostały przekazane pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły oraz podopiecznym pobliskiego domu opieki „Senior”.

Nasza szkoła (jako jedna z trzynastu rybnickich placówek) zaangażowała się także w zbiórkę charytatywną w ramach akcji Czapka Świętego Mikołaja organizowaną przez Młodzieżową Radę Miasta. Między innymi dzięki pomocy naszych uczniów udało się przygotować 300 paczek, które trafiły już do rybnickich rodzin z dziećmi i seniorów.

Na ten piękny, magiczny czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie chcą złożyć Rodzicom, Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Administracji i Obsługi serdeczne i gorące życzenia płynące prosto z serc. Do życzeń zaś dołączają zaśpiewaną kolędę lub pastorałkę.

Poniżej linki do kolęd:

4 a