Etap Miejski Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2022-04-26

W dniu dzisiejszym w gościnnych murach naszej szkoły odbył się Etap Miejski Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Konkurs zorganizowaliśmy we współpracy z: Miastem Rybnik- reprezentowanym przez Łukasza Karbowińskiego Oficera Rowerowego oraz Klaudię Kowol Koordynatorkę Akcji Rowerowy Maj, Komendą Miejską Policji w Rybniku- reprezentowaną przez Daniela Żurawskiego oraz Sztabem Ratownictwa Medycznego- reprezentowanym przez Jarosława Kloca PSP Rybnik oraz Nikolę Buczek strażaka ratownika OSP Sumina. Za rowerowy tor przeszkód odpowiedzialny był Marek Wyleżych, a sędzią głównym zawodów była Janina Rudol. Turniej składał się z 4 konkurencji: testów wiedzy i skrzyżowań; jazdy rowerem w miasteczku ruchu drogowego, jazdy rowerem po torze sprawnościowym oraz udzielania pierwszej pomocy. Do zawodów przystąpiło 5 drużyn czteroosobowych w grupie I oraz 3 drużyny trzyosobowe w grupie II. Turniej przebiegał bez zakłóceń, w miłej atmosferze, pełnej szacunku dla ducha sportowej walki. To pierwsze takie zmagania po okresie pandemii. Prowadzący poszczególne konkurencje zwracali uwagę- poza uczciwym punktowaniem zgodnym z regulaminem- na wymiar pedagogiczny ze szczególnym uzględnieniem bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, czyniąc zadość przesłaniu turnieju... Zacięta rywalizacja toczyła się do samego końca! Udaną imprezę zwieńczyło rozdanie pucharów, medali, nagród rzeczowych oraz dyplomów. Sponsorzy tego wydarzenia to: Rybnickie Służby Komunalne oraz Rada Dzielnicy Niedobczyce, którym organizatorzy składają gorące podziękowania...

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się następujące drużyny:

- grupa młodsza: drużyna Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 3 im. Jana Pawła II w Rybniku opiekun p. Beata Kras;

- grupa starsza: drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Rybniku opiekun p. Sabina Ficek.

Indywidualnie 1. miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli:

- grupa młodsza: Adrian Syrek.

- grupa starsza: Seweryn Szulik.

Serdeczne gratulacje!!!

Zwycięskie drużyny zapraszamy na etap rejonowy tej imprezy w dniu 04 maja 2022 roku.

Poniżej w galerii szczegółowe wyniki oraz fotorelacja!