Eliminacje Rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami!

2022-05-05

04 maja 2022 roku w naszej szkole odbyły się Eliminacje Rejonowe Turnieju BRD. Zawody zorganizowane pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

W szkolnych progach z otwartym sercem powitaliśmy zacnych Gości: pana Ireneusza Komorowkiego Dyrektora Delegatury w Rybniku Kuratorium Oświaty w Katowicach, pana Tadeusza Bonka Kierownika Referatu Ogólnego w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Rybnika, pana Adama Niespodzianego Przewodniczącego Zarządu Rady Dzielnicy Niedobczyce oraz pana Jana Goldmana wizytatora Delegatury w Rybniku. Zmagania turniejowe otworzył, kierując słowa motywacji do uczestników, Ireneusz Komorowski. Po nim zabrał głos Tadeusz Bonk, który podzielił się z obecnymi swoim doświadczeniem w organizacji tego typu zmagań. Głos zabrał też Adam Niespodziany, zwracając uwagę na rozbudowaną infrastrukturę wokół szkoły, która pozwala na sprawną organizację tego typu zawodów - zrealizowaną w części w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika - Dzielnicy Niedobczyce.

Zmagania przebiegały w sportowej atmosferze w zgodzie z naczelną zasadą fair play! Nad sprawnym przebiegiem Turnieju BRD czuwali sędziowie:

- Daniel Żurawski młodszy aspirant Komendy Miejskiej Policji w Rybniku nadzorujący MRD;

- Łukasz Karbowiński oficer rowerowy Miasta Rybnik współorganizator zawodów oraz sędzia w części testowej;

- Klaudia Kowol koordynatorka akcji Rowerowy maj oraz sędzia w części testowej;

- państwo Kamila i Rafał Milewscy  z Rybnickiego Sztabu Ratownictwa Medycznego sędziowie w części praktycznej udzielanie pomocy przedmedycznej;

- Marek Wyleżych sędzia w konkurencji rowerowy tor sprawnościowy.

Nad całościowym przebiegiem turnieju czuwała Janina Rudol - sędzia główny oraz Jan Goldman, który nadzorował przebieg zawodów z ramienia Kuratorium Oświaty w Katowicach.

W zmaganiach wzięły udział drużyny z: Mikołowa, Raciborza, Rybnika oraz Wodzisławia Śląskiego zwycięzcy etapów powiatowych. Po ponad czterech godzinach zaciętej walki, do której przystąpiło 8 drużyn podzielonych na dwie kategorie wiekowe, laury przypadły zwycięzcom:

- w grupie I- drużynie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 im. Jana Pawła II w Rybniku w składzie:
M. Bobula, W. Wieteska, M. Wieczorek, A. Żmudka; opiekun Beata Kras;

- w grupie II- drużynie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Józefa Janika w Mikołowie w składzie: D. Bojdoł,
P. Rożek, O. Wojtyczka; opiekun Tristan Malczyk.

Jury przyznało również 1. miejsca indywidualnie:

- w grupie I bezkonkurencyjna okazała się Magdalena Bobula;

- w grupie II najlepszy po zliczeniu wyników wszystkich konkurencji był Maksymilian Sikora.

Serdecznie gratulujemy! Zwycięskie drużyny zakwalifikowały się do Etapu Wojewódzkiego, który zostanie rozegrany w Zawierciu.

Organizatorzy bardzo dziękują: Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku, Rybnickim Służbom Komunalnym, Sztabowi Ratownictwa Medycznego w Rybniku, Radzie Dzielnicy Niedobczyce, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi nr 22 im. Juliusza Słowackiego w Rybniku oraz Właścicielom profesjonalnie prowadzonego sklepu BIKE SYSTEM z Rybnika, dzięki których ofiarności mogliśmy docenić i wynagrodzić starania młodych pasjonatów rowerów! Żywimy nadzieję, że niebagatelny wysiłek organizatorów przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego! Zachęcamy również do korzystania z jednośladów, zwłaszcza w tym miesiącu w ramach akcji Rowerowy Maj.

Poniżej prezentacja pełnych wyników oraz relacja fotograficzna z imprezy. Zapraszamy do obejrzenia!