Szkolny Konkurs Recytatorski

2023-03-07

07 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski: ”Spotkanie z Panem Janem.”

Uczestnicy konkursu zaprezentowali wiersze Jana Brzechwy, którego popularność wśród kilku już pokoleń czytelników jest niezwykła. Celem konkursu było zapoznanie z twórczością Jana Brzechwy, popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do publicznych występów. Konkurs skierowany był do dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej oraz uczniów klas I-III. Nad przebiegiem czuwało Jury, które oceniało występy biorąc pod uwagę pamięciowe opanowanie wybranego utworu, dobór repertuaru, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się od jak najlepszej strony. Uczestnicy popisali się sztuką recytacji, temperamentem oraz bardzo dobrą pamięcią.

Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach:

Kategoria dzieci przedszkolne i uczniowie klas pierwszych:

I miejsce - Zuzanna Grelich (I b)

II miejsce - Emilia Kubećka - przedszkole

III miejsce - Milena Szmuc - przedszkole

Kategoria uczniowie klas II-III:

I miejsce - Franciszek Stolarczyk (II b)

II miejsce - Alicja Michalik (II a)

III miejsce - Nikodem Masłowski (II a)

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu za pracę włożoną w przygotowanie, Jury za ciężką pracę zakończoną trafnymi wyborami oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.