Pasowanie na czytelnika - uroczystość dla pierwszoklasistów.

2023-03-27

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać. W tym roku szkolnym  na uroczystym pasowaniu obie klasy pierwsze gościły w bibliotece w dniu 27 marca. W pierwszej części uroczystości Pierwszaczki wzięły udział w krótkim programie artystycznym przygotowanym przez Panią Katarzynę Biegańską i klasę III b. Występ zakończył się uroczystym pasowaniem oraz rozdaniem pamiątkowych dyplomów. Następnie uczniowie przeszli do biblioteki gdzie otrzymali informacje na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Na koniec dzieci celująco zdały egzamin na wzorowego czytelnika. W nagrodę wszyscy otrzymali wyprawkę czytelniczą, przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”.

Uroczyste pasowanie i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy. Mamy nadzieję, że wszyscy nowi czytelnicy będą częstymi gośćmi w bibliotece.