Finał Rejonowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym!

2023-05-10

W dniu 9 maja 2023 r. odbył się w naszej szkole Finał Rejonowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Kolejny raz w szkolnych progach z otwartym sercem powitaliśmy zacnych Gości: pana Ireneusza Komorowkiego Dyrektora Delegatury w Rybniku Kuratorium Oświaty w Katowicach, pana Tadeusza Bonka Kierownika Referatu Oświaty w Centrum Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika, oraz pana Jana Goldmana wizytatora Delegatury w Rybniku. Zmagania turniejowe- ze względu na rangę wydarzenia- rozpoczęły się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Etap Turnieju BRD otworzyli Krzysztof Sass oraz Ireneusz Komorowski, kierując słowa motywacji do zawodników. Krzysztof Sass zwrócił też uwagę na rozbudowaną infrastrukturę wokół szkoły, która pozwala na sprawną organizację tego typu zawodów - zrealizowaną w części w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika.

Zmagania przebiegały w sportowej atmosferze w zgodzie z naczelną zasadą fair play! Nad sprawnym przebiegiem Turnieju BRD czuwali profesjonaliści - sędziowie:

- policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku aspirant Daniel Żurawski oraz młodszy aspirant Maciej Jaworucki odpowiedzialni za przygotowanie testu wiedzy teoretycznej i nadzorujący MRD;

- Łukasz Karbowiński oficer rowerowy Miasta Rybnik współorganizator zawodów oraz sędzia w części testowej;

- Klaudia Kowol koordynatorka akcji Rowerowy Maj oraz sędzia w części testowej;

- Anna Gruszka i Rafał Milewski  z Rybnickiego Sztabu Ratownictwa Medycznego sędziowie w części praktycznej udzielanie pomocy przedmedycznej;

- Marek Wyleżych sędzia w konkurencji rowerowy tor sprawnościowy;

- Zuzanna Fojcik sędzia stolikowy;

Nad całościowym przebiegiem turnieju czuwała Wioletta Rek - sędzia główny oraz Jan Goldman, który nadzorował przebieg zawodów z ramienia Kuratorium Oświaty w Katowicach.

W zmaganiach wzięły udział drużyny z: Mikołowa, Raciborza, Rybnika oraz Pszowa zwycięzcy etapów powiatowych. Po ponad czterech godzinach zaciętej walki, do której przystąpiło 8 drużyn podzielonych na dwie kategorie wiekowe, laury przypadły zwycięzcom:

- w grupie I- drużynie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Józefa Janika w Mikołowie w składzie: B. Gren, M. Kuropatwa, W. Kowalski, A. Rozek; opiekun Tristan Malczyk;

- w grupie II- drużynie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 im. Jana Pawła II w Rybniku w składzie: M. Bobula, W. Wieteska, K. Ryszka; opiekun Beata Kras.

Jury przyznało również 1. miejsca indywidualnie:

- w grupie I bezkonkurencyjna okazała się Milena Kuropatwa;

- w grupie II najlepszą po zliczeniu wyników wszystkich konkurencji okazała się Magdalena Bobula.

Serdecznie gratulujemy! Zwycięskie drużyny zakwalifikowały się do Etapu Wojewódzkiego, który zostanie rozegrany w Kroczycach.

Organizatorzy bardzo dziękują: Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku, Rybnickim Służbom Komunalnym, Sztabowi Ratownictwa Medycznego w Rybniku, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Katowicach, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi nr 22 im. Juliusza Słowackiego w Rybniku oraz Właścicielom profesjonalnie prowadzonego sklepu BIKE SYSTEM z Rybnika, dzięki których ofiarności mogliśmy docenić i wynagrodzić starania młodych pasjonatów rowerów! Żywimy nadzieję, że niebagatelny wysiłek organizatorów przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego! Zachęcamy również do korzystania z jednośladów, zwłaszcza w tym miesiącu w ramach akcji Rowerowy Maj.

Poniżej prezentacja pełnych wyników oraz relacja fotograficzna z imprezy. Zapraszamy do obejrzenia! Wszystkie zdjęcia są autorstwa Łukasza Karbowińskiego.