Tydzień bibliotek - podsumowanie.

2023-05-15

W dniach 8-15 maja obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Święto to organizuje od 2004 roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Każda edycja przebiega pod innym hasłem. Wyboru dokonuje Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne hasło brzmiało: „Moja, Twoja, Nasza- Biblioteka!”

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w naszej szkole można było podziwiać wystawę przygotowaną przez Panią Beatę Sass - „W świecie mitów”. Prace przygotowali uczniowie klasy 5a. Na korytarzu szkolnym, obok biblioteki, wystawione zostały prace uczniów klas 1a i 1b. Prace ilustrują treść pierwszej książki wypożyczonej w bibliotece szkolnej. Oprócz wystaw uczniowie mogli wziąć udział w plebiscycie -Jakie zwierzę kojarzy Ci się z zawodem bibliotekarza? Po podliczeniu głosów okazało się, że większości uczestników plebiscytu bibliotekarz kojarzy się z sową. Wśród osób, które głosowały na sowę wylosowano zwycięzcę, który otrzymał słodki upominek. Szczęście w losowaniu uśmiechnęło się do Jagody Ciupek.