2024-04-23

19 kwietnia, z małym przyśpieszeniem, obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi.

Motto tegorocznego Dnia Ziemi to „Ziemia kontra plastik”. Uczniowie klas 4-8 rywalizowali w drużynowym EKO-turnieju. Tematem zmagań była prawidłowa segregacja odpadów, rozpoznawanie zwierząt chronionych, wskazywanie prawidłowych zachowań turysty na wycieczce, czy naszych zachowań w życiu codziennym. Dużym wyzwaniem dla drużyn było wyjaśnienie powiedzeń z "zwierzęciem w tle". Rywalizacja przebiegła zgodnie z zasadą fair play i nikt nie patrzył na nikogo wilkiem. W rywalizacji 1 miejsce zdobyła klasa 8a, 2 miejsce klasa 7a i dwa równorzędne 3 miejsca  zdobyły klasy 4a i 5a. Zwycięzcom gratulujemy. W ramach obchodów Dnia Ziemi odbył się również kiermasz ciast „Dary natury”, który wpisał się już na stałe w tradycję tego dnia. Zaangażowanym uczniom i rodzicom serdecznie dziękujemy!