Spotkanie z Panem Policjantem.

2017-11-24

24 listopada uczniowie młodszych klas spotkali się z funkcjonariuszem policji sierż. szt. Michałem Goikiem, gdyż w naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Pan policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku, poboczu oraz podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Tłumaczył, żeby nie zawierać znajomości przez Internet, nie podawać swoich danych osobowych. Wskazywał, jak zadbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy zachować się podczas ataku psa. Na zakończenie każde dziecko otrzymało z rąk gościa element odblaskowy. Uczniowie podziękowali prowadzącemu za wartościową i interesującą prelekcję.