Klasa 3a postanowiła udowodnić swoim rodzicom, że trzy lata w szkolnych ławkach to nie przelewki i zorganizowała przedstawienie na zakończenie edukacji wczesnoszkolnej.
Na początku uczniowie zaprezentowali wierszyki, w których z rozbrajającą szczerością opowiedzieli, jak z nieśmiałych, lekko zagubionych pierwszaczków wyrośli na pewnych siebie „mądrali” z trzeciej klasy.
Były również popisy wokalne. Najpierw polskie piosenki, a później angielskie, śpiewane z takim zaangażowaniem, że nawet niektórzy rodzice zaczęli coś podśpiewywać.
Na koniec odbył się pokaz zdjęć ze wspólnych trzyletnich przygód. Rodzice mogli zobaczyć jak małe buzie, z roku na rok, stawały się coraz bardziej pewne siebie i mądrzejsze.
Przedstawienie zakończyło się gromkimi brawami, a rodzice zgodnie przyznali, że klasa 3a zdała swój „egzamin końcoworoczny” na szóstkę z plusem.