W czerwcu uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w realizacji programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”, którego pomysłodawcą jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP).
Program służy rozwijaniu umiejętności szybkiego reagowania w sytuacjach związanych z zagrożeniem życia i zdrowia oraz wyposażeniu uczniów w wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Program ma wspierać nauczycieli i opiekunów w budowaniu w uczniach poczucia sprawstwa i odpowiedzialności za innych. Dzięki cyklicznie prowadzonym zajęciom pierwsza pomoc staje się dla dzieci czymś niezwykle ważnym, a zarazem naturalnym.
Zgodnie z założeniami programu nauka udzielania pierwszej pomocy stanowi cykl zajęć teoretyczno – praktycznych.
W części teoretycznej uczniowie zapoznani zostali z takimi zagadnieniami jak zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ocena stanu poszkodowanego oraz wezwanie pomocy. Po zakończeniu części teoretycznej nauczyciele przystąpili do przeprowadzenia warsztatów obejmujących ćwiczenia praktyczne, tj. naukę ułożenia osób nieprzytomnych w pozycji bezpiecznej (bocznej) oraz wykonanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO).