Obchodzimy 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

2018-02-20

Dnia 20.02.2018r. w Szkole Podstawowej nr 22 odbyła się "Żywa lekcja historii". Przedstawienie prowadziło dwóch aktorów w strojach powstańców śląskich z lat 1919-1921. Do wystepu zaproszonych zostało kilkoro uczniów naszej szkoły, którzy po krótkiej charakteryzacji zagrali postacie: Napoleona, legionisty, żołnierza niemieckiego, powstańca śląskiego i jego żony. Prowadzący z niezwykłą werwą i bardzo sugestywnie opowiadał o czasach rozbiorów, kolejnych powstańczych zmaganiach aż do momentu odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę i walki o kształt jej granic oraz przynależność Śląska do Polski. Barwna opowieść przeplatana "ciekawostkami" historycznymi na moment przeniosła widzów do wydarzeń sprzed wielu lat. Oglądający mogli poczuć sie jak ówcześni Polacy, zrozumieć ich dążenie do wyzwolenia Ojczyzny oraz docenić zaangażowanie i patriotyzm przodków. "Żywa lekcja historii" wzbogaciła wiedzę uczniów naszej szkoły, a młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.